-NÁVODY

 
 
 
Úvod > MÉDIÁ > -NÁVODY
 

ORLY TECHNIKA KONFETY

CONFETTI

Upravte si nechty na párty štýl, pomocou kolekcie MashUp.
 
Krok 1: Aplikujte 2 vrstvy laku Beautiful Disaster ako základnú farbu.
Krok 2: Po zaschnutí laku Beautiful Disaster na vytvorenie bodiek s lakmi Pretty-Ugly a Mayhem Mentality použite hrot nástroja Dotter Duo s väčšou guličkou. Vytvorte rôzne veľkosti a tvary bodiek na vytvorenie 3D vzhľadu.
Krok 3: Vzhľad manikúry dokončite tým, že pridáte trochu iskierok pomocou laku 24KGlitter. Iskry vytvoríte pomocou hrotu nástroja Dotter Duo s menšou guličkou.
Krok 4: Akonáhle sú všetky bodky úplne suché, na nechty aplikujte jednu vrstvu Glosseru na vytvorenie zrkadlového lesku.

 

Aplikácia Smart Gels od ORLY

Návod na použitie:
Aplikácia gél lak manikúry

 1. Úprava nechtov: Pomocou Pusher/Remover (nástroj na zatlačenie kožtičky okolo nechtov a odstránenie gél laku) zatlačte kožtičku okolo nechta a zľahka upravte povrch nechta sivou stranou Mini Nail File (pilník) . Navlhčite Lint Free Wipe (tampón na čistenie) v Cleanser (čistič) a dôkladne utrite povrch nechta.
 2. Nanesenie Primeru: POZOR! Primer naneste len na voľný okraj nechta. Dajte pozor, aby sa Primer nedostal na kožtičku v okolí nechta alebo pokožku. Nechajte voľne uschnúť po dobu minimálne 30 sekúnd.
 3. Nanesenie základnej vrstvy gél laku a vytvrdenie v LED lampe: Naneste tenkú rovnomernú vrstvu Base+Top (základná a vrchná vrstva v jednom) na povrch nechta tak, aby ste sa vyhli kožtičke v okolí nechta a pokožke. Vložte prsty do lampy a spustite automatickú časomieru. Po 30 sekundách vytvrdzovania vyberte prsty z lampy. V lampe najprv vytvrďte 4 prsty a potom palec samostatne.
 4. Nanesenie prvej vrstvy farebného gél laku a vytvrdenie v LED lampe: Pred použitím dobre pretrepte, zarolujte a premiešajte fľaštičku farebného gél  laku. Naneste tenkú rovnomernú vrstvu na povrch nechta tak, aby ste sa vyhli kožtičke v okolí nechta a pokožke. Vložte prsty do lampy a spustite  automatickú časomieru. Po 30 sekundách vyberte prsty z lampy. Pri vytvrdzovaní tmavších odtieňov nechajte prsty v lampe vytvrdzovať celú minútu. V lampe najprv vytvrďte 4 prsty a potom palec samostatne.
 5. Nanesenie druhej vrstvy farebného gél laku a vytvrdenie v LED lampe: Naneste druhú tenkú rovnomernú vrstvu farebného gél laku na povrch nechta tak, aby ste sa vyhli kožtičke v okolí nechta a pokožke. Vložte prsty do lampy a spustite automatickú časomieru. Po 30 sekundách vyberte prsty z  lampy. Pri vytvrdzovaní tmavších odtieňov nechajte prsty v lampe vytvrdzovať celú minútu. V lampe najprv vytvrďte 4 prsty a potom palec samostatne.
  POZNÁMKA: Niektoré odtiene môžu vyžadovať 3 vrstvy, proces potom opakujte ešte jeden krát.
 6. Nanesenie vrchnej vrstvy gél laku a vytvrdenie v LED lampe: Naneste tenkú rovnomernú vrstvu Base+Top (základná a vrchná vrstva v jednom) na vytvrdený farebný gél lak tak, aby ste sa vyhli kožtičke v okolí nechta a pokožke. Vložte prsty do lampy a spustite automatickú časomieru. Po 30 sekundách vyberte prsty z lampy. V lampe najprv vytvrďte 4 prsty a potom palec samostatne.
 7. Vyleštenie nechtov: Naneste malé množstvo Cleanser (čistiť) na Lint Free Wipe (tampón na čistenie) a dôkladne pretrite povrch nechta. Takto odstránite lepkavú vrstvu a zanecháte necht super lesklý.
 8. Hydratovanie: Kvapnite Cuticle Oil (olej na kutikulu) na kožtičku okolo nechta a vmasírujte.

Odstránenie gél laku

 1. Brúsenie: Pomocou brúsnej strany Mini Nail File (pilník) kompletne odstráňte iba lesklú vrchnú vrstvu gél laku.
 2. Odlakovanie gél laku: Nalejte dostatočné množstvo Remover (odlakovač) na Pocket Gel Remover (špongiový tampón na odlakovanie) a vložte prst do vrecúška na 10 minút.
 3. Odstránenie gél laku: Po 10 minútach vyberte prst z vrecúška a jemným zotieraním pomocou Pusher/Remover (nástroj na zatlačenie kožtičky okolo nechtov a odstránenie gél laku) odstráňte gél lak z nechta v smere od nechtového lôžka k voľnému okraju. Zvyšky gél laku odstráňte sivou stranou Mini Nail File (pilník). Takto je necht pripravený na novú aplikáciu gél laku.
Celý článok...
 

Aplikácia GEL FX od ORLY

Systém pre dokonalú a trvácnu manikúru plnú vitamínov.

Doprajte svojim rukám najpokrokovejšiu HRU FARIEB

72 odtieňov, ktoré sa dokonale zhodujú s najpredávanejšími farbami lakov ORLY na nechty. Gélový  UV lak pre perfektne upravené ruky a nohy.

Svetový expert na farby zdokonalil gélové laky pre starostlivosť o nechty. Systém pre manikúru Gel FX vám zabezpečí úžasne trvácnu a voči olupovaniu odolnú manikúru až na dva týždne a to všetko s luxusným leskom a jednoduchým spôsobom odstránenia a vitamínmi.

Gel FX sa zároveň vďaka LED technológii vytvrdí za polovičný čas.

1. Systém Gekl FX obsahuje:

 • ORLY Gel FX Buffer – špongiový pilník na nechty na jemné zdrsnenie a zmatnenie povrchu nechtu.
 • ORLY Gel FX CLEANSER 3 v 1 – čistič nechtov a výpotkov. Ttrojitá sila, ktorá nechty pred aplikáciou gélu dehydruje a čistí, na záver sa používa ako leštič na zotretie výpotkov. Obsahuje vitamíny pre perfektnú ochranu nechtu a vysoký lesk (obsah 118ml, 473ml ).
 • CUTICLE PUSHER&REMOVER - pušer 2 v 1, najskôr pomáha kutikulu upraviť, potom ľahko a šetrne gél odstrániť.
 • ORLY Gel FX Primer – báza na úpravu pH povrchu nechtu. Nechty pripraví pre maximálne priľnutie a predĺži tak trvácnosť farebného gélu. Obsahuje vitamíny  pre perfektnú ochranu nechtu a vysoký lesk (obsah 9ml ).
 • LED 480 FX - jedinečná LED lampa gél vytvrdí za polovičný čas vďaka energeticky úsporným 13 vatovým žiarivkám. Zároveň je ľahká a kompaktná, vhodná aj na pedikúru. Časovač 30, 20 a 10 sekúnd.
 • ORLY Gell FX Basecoat – podkladová vrstva pre perfektné priľnutie farby. Samovyrovnávacia základná vrstva zamaskuje všetky nedokonalosti nechtu a vytvorí na ňom hladký povrch pre dokonalú aplikáciu gélu. Obsahuje vitamíny  pre perfektnú ochranu nechtu a vysoký lesk (obsah 9ml ).
 • Orly Gel FX Dry Brush - všestranne využiteľný štetec.  Pomáha pri zotieraní  výpotkov a vyrovnávaní povrchu gélu.
 • Orly Gel FX Lint-Free Wipes – čistiace tampóny. Tieto čistiace obrúsky sú veľmi šikovným pomocníkom. Použite ich na očistenie štetca ale aj odstránenie výpotkov  gélu bez toho, aby na ňom zanechali akékoľvek zvyšky a chĺpky (balenie 60 ks a 240 ks).
 • ORLY Gel FX Gel Nail Laquer – farebný gélový lak na nechty.  72 odtieňov.  Gélový lak Gel FX má perfektnú kryciu schopnosť , od krémových až po trblietavé odtiene sú dokonale zladené s farbami najpredávanejších lakov ORLY na nechty (obsah 9ml ).
 • ORLY Gel FX Topcoat – vrchná vrstva pre dokonalú ochranu farby a vysoký lesk. Gel FX Topcoat dokonale uzamkne farbu a dodá jej trvácnosť  (obsah 9ml).
 • ORLY Gel FX Cuticle Oil – ošetrujúci a vyživujúci olejček na kutikulu. Tento olejček obsahuje výťažky z pomarančového kvetu a divokej čerešne, vďaka ktorým nechtové lôžko vyživuje, zvlhčuje  a lieči suchú, problémovú kožtičku so sklonom k tvorbe záderov. Obsahuje vitamíny pre perfektnú ochranu nechtu a vysoký lesk (obsah 9ml ).
 • ORLY Gel FX  REMOVER – odlakovač gel laku. Rýchlo a jednoducho odstráni gél z nechtov, bez brúsenia (obsah 118ml, 473 ml a  ).
 • ORLY Gel FX Foil Remover Wraps – fólia s tampónmi  na odlakovanie. Odstraňovacia fólia s absorpčnou špongiou sa používa na jednoduché a rýchle odstránenie gélu z nechtov. Redukuje kontakt acetónu s pokožkou rúk a vo svojom vnútri zachytáva a udržiava teplo, čím odstránenie gélu urýchľuje ( balenie 20 ks a 100 ks).

2.  Farby plné vitamínov:

Dokonalosť farieb sa v systéme Gel FX  stretáva aj s dokonalou starostlivosťou.

 1. Clenaser 3-v-1, Primer a Basecoat sú doslovne „nabité“ vitamínmi. Revolučné zloženie nechty vyživuje vďaka obsahu prvkov zabezpečujúcich trvácnosť, pevnosť a luxusný lesk.
 2. Vitamíny A a E – dobre známe antioxidanty - pomáhajú udržiavať nechty zdravé, zatiaľ čo pro-vitamín B5  chráni ich štruktúru pred poškodením.
 3. Gel FX manikúru ukončuje vitamínmi nabitým ošetrujúci olejček Cuticle Oil. Vďaka obsahu výťažkov z pomarančového kvetu a divokej čerešne dodá suchým nechtom a kožtičke okolo nich optimálnu výživu a hydratáciu, a dopraje im tak starostlivosť, ktorú si zaslúžia.

A výsledok? Absolútna ochrana a dokonalý lesk!

3. Aplikácia gélového laku

 1. Prebrúste nechty špongiovým  pilníkom Buffer.
 2. Očistite nechty s čističom Gel FX Cleanser3v1.
 3. Na voľné okraje nechtov naneste malé množstvo bázy Gel FX Primer, počkajte 30 sekúnd.
 4. Naneste tenkú podkladovú vrstvu Gel FX Basecoat a vytvrďte.*
 5. Po vytvrdnutí Gel FX Basecoat zoberte štetec Dry Brush a jemne prejdite po nechte. Zvyšky na štetci utrite tampónmi Lint Free Wibes.
 6. Naneste 2-3 tenké vrstvy  farebného gélového laku Gel FX, nezabudnite pretrieť aj okraje nechtov a vytvrďte.*
 7. Naneste tenkú, rovnomernú vrchnú vrstvu Gel FX Topcoat, pretrite aj okraje nechtov a vytvrďte.*
 8. Pre dosiahnutie vysokého lesku odstráňte výpotky s čističom Gel FX Cleanser 3v1 (použite čistiace tampóny Lint-Free Wipes).
 9. Na záver na kutikulu aplikujte Gel FX Cuticle Oil.

*Vytvrdzujte v LED (30-60 sekúnd) alebo UV (1-2 minúty) lampe po každom kroku. Čas vytvrdenia sa môže líšiť v závislosti od farebného odtieňa

4. Odstránenie gélového laku

 1. Zatlačte kožtičku a rozrušte povrch vrchnej vrstvy Gel FX Topcoat pilníkom ORLY Black.
 2. Dobre navlhčite špongiu odstraňovacej fólie Foil Remover Wrap odstraňovačom Gel FX Remover a jednotlivé nechty zabaľte.
 3. Nechajte pôsobiť 10 minút.**
 4. Vrstvu gélu jemne odstráňte pomocou odstraňovača (pushera) Gel FX Pusher&Remover.

**Odstraňovanie zahŕňa približne 10-15 minút času pôsobenia, môže sa u jednotlivých farebných odtieňov líšiť.

 

 

Aplikácia Shade Shifter od ORLY

ORLY GEL FX SHADE SHIFTER

Ukáž skutočnú farbu  svojho obľúbeného gelaku pomocou SHADE SHIFTER .

Na akýkoľvek gelak ORLY Gel FX nanes vrstvu Shade Shifter. Pri pocite tepla sa magicky odhalí jasná základná farba, ktorá Ťa robí sexi. S pocitom chladu sa však pigment transformuje do tmavého odtieňa, ktorý zahalí nechty do malého tajemstva. Potom iba stačí čakať, nech sa ostatní divia aká rýchla zmena.

Postup na použitie ORLY GEL FX SHADE SHIFTER

1.  Naneste GEL FX Tip Primer na voľný okraj nechtu a nechajte zaschnúť na vzduchu.
2.  Naneste GEL FX Basecoat a vytvrdte po dobu 30 sekúnd.
3.  Aplikujte 2 nátery GEL FX laku podľa Vášho výberu. Vytvrdte každú  vrstvu po dobu 30 sekúnd.
4.  Aplikujte dve tenké vrstvy Shade Shifteru. Vytvrdte každú vrstvu po dobu 30 sekúnd.
5.  Naneste GEL FX Topcoat a vytvrdte po dobu 30 sekúnd.
6.  Zotrite výpotky pomocou Gel FX Lint free Wipe a Cleanseru.

 

 

Aplikácia Magnetic FX

 

Aplikácia matno-lesklého Nail Art od ORLY

 

IBD JUST GELS

JUSTGELs od IBD (dálej gél lak) je tzv. 14-dňová manikúra, 14-dňové lakovanie, ktoré zaručene vydrží.

Ľahko odstrániteľný gél lak s jednoduchým nanášaním ako obyčajný lak. Jeho perfektné zloženie zabezpečuje ľahkú aplikáciu a dlhotrvajúci lesk. Žiadne olupovanie, žiadne rozmazávanie.

Gél lak eliminuje odlupovanie, rozmazávanie a praskanie ako pri klasických lakoch. Nanáša sa v dvoch vrstvách, vytvrdzuje sa v lampe a vydrží dva týždne.

Gél lak chráni prírodné nechty, nepoškodzuje ich a po odstránení ich necháva zdravé a silné. Po 10-minútovom pôsobení odstraňovača Gél lal Remover-u, gél lak jednoducho odlúpneme a nemusíme ho pilovať ani inak brúsiť.

Gél lak systém má všetko potrebné od začiatku až po koniec na perfektne urobenú gelovú manikúru s vysokým leskom. Ak je používaný ako systém, tieto produkty poskytujú dlhú trvácnosť a krásny vzhľad dokonale upravených nechtov.

Postup:

1. Jemným pilníkom vysokej zrnitosti ideálne špongiovým odstránime lesklý povrch nechtu a teda ho zmatníme.

2. Na upravené nechty nanesieme prípravok JustGel Nail Prep a necháme zaschnúť. JustGel Nail Prep ponecháva pH a eliminuje vlhkosť z nechtov.

3. Štetčekom aplikujeme základnú vrstvu JustGel Base Coat, ktorú rozotrieme špongiou IBD Nail Wipes a necháme vytvrdnúť v UV lampe 1minútu. Vzhľad by mal byť matný, nie lesklý. JustGel Base Coat pripraví nechty na maximálnu priľnavosť.

4. Aplikujeme dve vrstvy JustGel UV laku a zakaždým necháme vytvrdnúť v UV lampe 2 minúty.

5. Nanesieme vrchnú vrstvu  JustGel Top Coat a necháme vytvrdnúť 3 minúty. JustGel Top Coat  dodáva manikúre zrkadlovo lesklý povrch.

6. Nechty utrieme prípravkom JustGel Cleanser na odstránenie výpotkov. JustGel Cleanser je okamžitý odstraňovač výpotkov.

Odstránenie:

JustGel Remover kvapneme na tampón alebo na špeciálne pripravené alobalové tampóny Nail Wraps a obalíme necht. Necháme pôsobiť 10 minút. Následne JustGel jednoducho odlúpneme.