• EPIX - NAJČASTEJŠIE KLADENÉ OTÁZKY

 
 
 
Úvod > ORLY > • EPIX - NAJČASTEJŠIE KLADENÉ OTÁZKY
 

EPIX - NAJČASTEJŠIE KLADENÉ OTÁZKY

ČO JE FLEXIBLE COLOR SYSTEM?

Je úplne nový systém manikúry od ORLY. Tento nový systém prináša trvácnejšiu manikúru a jej ľahké odstránenie. Obsahuje šok absorbujúci polymér, ktorý pôsobí preventívne proti vytváraniu šmúh a rýh. Manikúra zostáva počas aplikácie elastická a flexibilná až do jej úplného zaschnutia.

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI FLEXIBLE COLOR A EPIX?

FLEXIBLE COLOR SYSTEM je ďalším krokom v oblasti vývoja nechtového priemyslu, ktorý sa radí medzi klasické laky na nechty a gély. Hlavnou výhodou je ľahká aplikácia / odstránenie a vytvrdenie prirodzeným svetlom. EPIX ponuka 36 novych odtienov + Flexible Sealcoat.

ORLY EPIX je názov produktu v kategórii FLEXIBLE COLOR. EPIX ponúka 36 nových odtieňov revolučnej, dlhšie trvajúcej manikúry s ryhy samozahladzujúcou technológiou a FLEXIBLE SEALCOAT na uzamknutie farebného laku.

ČO JE FLEXIBLE SEALCOAT?

FLEXIBLE SEALCOAT spolu s farbou laku spoluvytvára silnú a flexibilnú vrstvu na povrchu aj okrajoch nechta. Tak isto ako topcoat, SEALCOAT uzamyká vrstvu farby FLEXIBLE COLOR pre dlhotrvajúcu manikúru a vysoký lesk.

AKO EPIX FUNGUJE?

Manikúra EPIX FLEXIBLE COLOR SYSTEM vydrží skoro týždeň a ľahko sa odstraňuje, rovnako ako tradičný lak na nechty. S EPIXom dlhé čakanie na zaschnutie manikúry a ťazkosti so šmuhami a ryhami sú minulosťou. EPIX manikúra zaschne za menej ako 8 minút, keď je vystavená prirodzenému / okolitému svetlu. EPIX FLEXIBLE COLOR obsahuje flexibilné polyméry, ktoré manikúru samozahladzujú a samooparvujú.

ČO ROBÍ EPIX MANIKÚRU TAKOU UNIKÁTNOU?

Okrem svojej inovatívnej technológii samozahľadzovania rýh a šmúh, EPIX FLEXIBLE COLOR a SEALCOAT spoločne tvoria odolnú manikúru s vysokým leskom povrchu nechtu. Žiadne lampy alebo náročné odstraňovanie.

JE EPIX GÉL?

EPIX nie je gél. EPIX FLEXIBLE COLOR obsahuje iný fotoiniciátor, ktorý vytvrdzhuje manikúru. Rovnako ako gél, EPIX obsahuje zložky ktoré samozarovnávajú manikúru, robia ju odolnú, s vysokým leskom povrchu. EPIX sa ľahko aplikuje a odstraňuje rovnako ako klasiký lak na nechty, bez potreby použitia UV / LED lampy na vytvrdenie alebo zložitého postupu na jeho odstránenie.

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI EPIX FLEXIBLE COLOR A TRADIČNÝM LAKOM NA NECHTY?

U tradičných lakov na nechty sa rozpúšťadlo odparuje a tak dochádza k zaschnutiu manikúry. EPIX FLEXIBLE COLOR je navrhnutý tak, že obsiahnuté na svetlo citlivé zložky reagujú na okolité svetlo a tak dochádza k vytvrdeniu manikúry. EPIX FLEXIBLE COLOR je patentovaná zmes laku na nechty a gélu podobné zložky a preto musí byť výrobok zabalený do nepriehľadnej fľaštičky.

AKÝ JE ROZDIEL OD INÝCH 2-KROKOVÝCH SYSTÉMOV A EPIX?

Iné 2-krokové hybridné systémy majú úplne odlišné zloženie v porovnaní s EPIX FLEXIBLE COLOR SYSTEM. Technológia týchto 2-stupňových hybridných systémov je založená na aplkácii Topcoat, ktorý chráni povrch farebného laku. Inovatívna technológia EPIX FLEXIBLE COLOR je založená na vzájomnéj synergii medzi FLEXIBLE COLOR a FLEXIBLE SEALCOAT.

AKÁ JE KONZISTENCIA EPIXu?

EPIX FLEXIBLE COLOR má hustejšiu konzistenciu ako tradičný lak na nechty. To je spôsobené obsahom polymérov, ktoré zabezpečujú pružnosť EPIX manikúry.

DÁ SA KOMBINOVAŤ EPIX SEALCOAT S AKÝMKOĽVEK LAKOM NA NECHTY?

Nie. EPIX SEALCOAT nie je vytvorený tak aby fungoval s klasickými lakmi na nechty. EPIX FLEXIBLE COLOR a SEALCOAT fungujú ako jed systém, v ktorom navzájom reagujú a tvoria tak odolnú, dlhotrvajúcu  manikúru s vysokým leskom.

PREČO MÁ EPIX KORENISTÚ VÔŇU?

EPIX FLEXIBLE COLOR môže mať korenistú vôňu, ktorá sa objaví na chvíľu po aplikácii. Táto vôňa vymizne po umytí rúk. Pôvodom vône je foto iniciátor obsiahnutý v EPIX.

PREČO NEPOTREBUJEM BASECOAT?

Vďaka pokročilej technológii EPIX FLEXIBLE COLOR, adhézne vlastnosti EPIX FLEXIBLE COLOR a SEALCOAT eliminujú potrebu basecoatu.

DÁ SA S EPIXOM ROBIŤ NAIL ART?

Áno. Tak ako s tradičnými lakmi na nechty tak aj s EPIX FLEXIBLE COLOR vytvoríte požadované vzory a na koniec aplikujete FLEXIBLE SEALCOAT na uzamknutie vytvoreného dizajnu.

MUSÍ BYŤ EPIX PRED POUŽITÍM PREMIEŠANÝ?

Doporučujeme flaštičku s EPIX FLEXIBLE COLOR pred použitím rolovať medzi dlaňami aby sme dosiahli rovnomerné rozsloženie pigmentov v celom objeme. SEALCOAT nie je nutne miešať, pretože neobsahuje žiadne pigmenty.

 

VÝHODY EPIXU.

A. EPIX manikúra dlhšie vydrží:

 • Manikúra vydrží až jeden týždeň.
 • To je o 75% dlhšie ako klasická manikúra.

B. Samozahľadzovanie rýh a šmúh počas schnutia:

 • Inovatívna šok absorbujúca SMUDGE-FIXING TECHNOLÓGIA obsahuje polyméry, ktoré umožňujú manikúre ostať elastickou a ohybnou spolu s nechtom. To dovoľuje aby vzniknuté šmuhy a ryhy počas aplikácie alebo schnutia manikúry sa samy zahľadili. Pravdaže veľké ryhy a šmuhy ani táto manikúra sama nezvládne.

C. Ľahká aplikácia / odstránenie:

 • EPIX sa aplikuje a odstraňuje o 85% rýchlejšie ako gél lak.
 • Každá flaštička EPIX obsahuje špeciálny 600 štetinový štetec, dizajnovaný tak aby ste jedným ťaho pokryli rovnomernou verstvou celý necht a pritom tesne lemovali okraj kutikuly.
 • Každá flaštička EPIX má patentovaný pogumovaný uzáver na ľahké otvorenie a uchopenie, čo umožňuje precíznu aplikáciu.
 • Na vytvrdenie nepotrebujete žiadnu LED/UV lampu. EPIX sa odstraňuje klasickým odlakovačom na nechty.

D. Vyoský lesk:

 • Aplikáciou EPIX získate vysoký lesk ako u gél laku.

E. Doba na zaschnutie manikúry:

 • Ľahšia a rýchlejšia aplikácia EPIX ako u tradičných lakov na nechty alebo gél lakov. EPIX manikúra zaschne do 8 min. a povrch nechtov má vysoký lesk.
 • Doba na zaschnutie EPIX manikúry je o 60% kartšia ako u tradičných lakov.

EPIX V ČÍSLACH:

 • o 75% dlhšia trvácnosť manikúry ako u tradičných lakov na nechty
 • o 85% rýchlejšie odstránenie ako u gél lakov
 • o 76% rýchlejšia aplikácia ako u tradičných lakov na nechty
 • o 60% kratší čas na zaschnutie manikúry než u tradičných lakov na nechty  - menej ako 8 min.

Počet aplikácií na jednu flaštičku EPIX:

Creme                                33

Sheer                                  38

Shimmer                            30

Glitter                                  27

Sealcoat                             86

 

APLIKÁCIA A OSTRÁNENIE EPIXU.

1. AKÝ JE SPRÁVNY POSTUP APLIKÁCIE?

Správna aplikácia je klúčová. Vyhnete sa tak následnej nespokojnosti zákazníkov. Suchá manikúra je bez diskusie podmienkov pred aplikáciou EPIX FLEXIBLE COLOR:

 • Prípravný krok: Suchá manikúra
  • Vytvarujte necht pílnikom, zatlačte kutikulu, odstráňte prečnievajúcu kožičku ak je potrebné, odstránte nečistoty
  • Dehydratujte nechet pomocou 3-in-1 Gel FX Cleanserom alebo s 99% alkoholom
 • Krok 1 - Aplikujte 2 vrstvy EPIX FLEXIBLE COLOR
 • Krok 2 - Aplikujte jednu vrstvu FLEXIBLE SEALCOAT
 • Čakajte 8 min., kým manikúra zaschne. Prípadné šmuhy a ryhy sa samy zahľadia počas doby zaschýnania manikúry.

2. Čo je suchá manikúra?

Suchá manikúra je veľmi dôležitá pre EPIX. Suchá manikúra sa vykonáva bez namáčania vo vode, pretože vlhkosť nechtov by mohla spôsobiť odúvanie alebo odlupovanie. Zákazník si samozrejme može umyť ruky z hygienických dôvodov ale namáčanie rúk po dlhšiu dobu sa nedoporučuje. Aj všetky prípravné postupy pri úprave nechtu by sa mali vykonávať bez použitia vody.

3. AKÝ JE POSTUP ODSTRÁNENIA EPIX MANIKÚRY?

EPIX manikúra sa odstraňuje o 85% rýchlejšie ako gél lak manikúra. Všetko čo budete potrebovať je tampón a klasický odlakovač na lak na nechty.

 

ČAS NA ZASCHNUTIE EPIX MANIKÚRY

1. POTREBUJEM UV / LED LAMPU NA VYTVRDENIE / ZASCHNUTIE MANIKÚRY?

Nie. Na zaschnutie EPIX manikúry nepotrebujete UV / LED lampu.

2. AKO DLHO TRVÁ ZASCHNUTIE EPIX MANIKÚRY?

Oficiálny čas na zaschnutie EPIX manikúry je menej ako 8 min. Avšak v závislosti od aplikácie EPIX (hrúbka nanesenej vrstvy), čas zaschnutia sa može mierne líšiť. Taktiež určité pigmenty môźu vyžadovať dlhší čas na zaschnutie.

3. ČO SPÔSOBUJE ZASCHNUTIE / VYTVRDENIE EPIX FLEXIBLE COLOR?

Prirodzené svetlo a jeho UV čast spektra umožňuje foto iniciátorom obsiahnutým v EPIX uskutočniť proces zaschnutia / vytvrdenia.

4. NAPOMÔŽE VENTILÁCIA (PRÚDENIE VZDUCHU) URÝCHLIŤ ČAS ZASCHNUTIA EPIX MANIKÚRY?

Nie. Ventilácia neskráti čas zaschnutia. Pozri bod 3.

5. AKO DLHO TRVÁ, KÝM SI ZÁKAZNÍK PRI EPIX PEDIKÚRE MÔŽE OBUŤ TOPÁNKY?

Doporučujeme počkať aspoň 30 min.

6. MÔŽEM NA URÝCHLENIE ZASCHNUTIA POUŽIŤ KVAPKY NA URÝCHLENIE SCHNUTIA?

Nie. Nedoporučujeme používať kvapky za urýchlenie schnutia pri EPIX manikúre.